Google Analytics 360 Suite

2 dakika


     Google’ın 15 Mart 2016’da tanıtmış olduğu yeni ürünü Google Analytics 360 Suite, kurumsal şirketlere büyük fırsatlar sunmaktadır. DoubleClick ve Adwords’e entegre bir şekilde çalışabilen bu ürün kurumsal şirketlerin potansiyel müşterilerinin nasıl davrandığını anlatabilecek bir yapıda olması bu ürünü kullanacak kişiler için büyük bir ayrıcalık olacaktır.

     6 üründen oluşan Google Analytics 360 Suite SEO ve Adwords için bir devrim denilebilir.

     Bu ürünleri kısaca tanıtmak gerekirse;

     Google Audience Center 360(beta): Kampanya oluşturma sırasında müşterilerin hangi yollarla gelebileceği, nereden daha fazla kazanç sağlanabileceği hakkında bilgi veren Google’ın ilk veri yönetim üründür.

     Google Optimize 360(beta): Ziyaretçi deneyimlerini test etmurulmuş bir test aracı demek yanlış olmaz.

     Google’ın 15 Mart 2016’da tanıtmış olduğu yeni ürünü  Kampanya oluşturma sırasında müşterilerin hangi yollarla gelebileceği, nereden daha fazla kazanç sağlanabileceği hakkında bilgi veren Google’ın ilk veri yönetim üründür.

     Google Data Studyo 360: Google Analytics 360 Suite ürünlerinin birbirleri ile veri kaynaklarını paylaşmasını sağlayan bir üründür. Bu veriler istenildiği takdirde Google dokümanlar aracılığıyla da yapılabilir.

     Tag Manager 360: Etiket yöneticisinden farklı olarak etiketleri detaylı inceleyerek site bilgilerini daha detaylı almamızı sağlıyor.

     Google Attribition 360: Google’ın pazarlamacılar için sıfırdan yaptığı bu ürün ile yapılan yatırımları ve bütçeleri hakkındaki ilişkileri inceleyip daha uygun bütçeler oluşturmaya yardımcı olan bir üründür. Diğer bir adı ise Adometry’dir.

     Google Analytics 360: Google Analytics Premium olarak bilinen bu ürün de Google Analytics 360 Suite ürünleri arasında yer almaktadır.

     Beta olarak sunulacak olan bu ürünlerden müşterilere ilk ulaşacak olanlar Premium ve Adometry’dir. Diğer değişikleri ve güncellemeleri Google kendi bloğundan duyuracak. Bu ürünlerle birlikte kurumsal odaklı ölçümler ön plana çıkacaktır.

SEO İpucu:  Google Site Kit Nedir? Nasıl Kurulur? Ne İşe Yarar?

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın.

Atalay SIDAR
Founder at Simur Digital SEO101 - Adım Adım SEO Uygulama Yazarı SEO Eğitmeni Konuşmacı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Gönder
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Hoşgeldin, yardıma ihtiyacın varsa buradan bana mesaj gönderebilirsin :)
Powered by