Atalay SIDAR Kimdir ?

   Atalay Sıdar, üniversite hayatına Dumlupınar Üniversitesinde başlayıp daha sonra Adnan Menderes Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümüne geçiş yapmıştır. 2011 yılında SEO dünyası ile tanışan Atalay, kariyer hayatına ilk adımlarını Bytegem firmasında atmıştır.

   Bilişim dünyasındaki çeşitli tecrübelerinden sonra Webtures’te Senior SEO Expert olarak çalışmaya başlamış ve bu dönemde Migros, Akşam, Kiğılı, YEM, Ekol Lojistik, Hekim Holding gibi irili ufaklı bir çok markanın SEO stratejilerini oluşturmuştur. Daha sonra Hürriyet Gazetesine Insight & Growth ekibine SEO Uzmanı olarak transfer olduktan sonra Hürriyet, Hürriyet Aile, Bigpara, Mahmure gibi portallar üzerinden SEO çalışmalarına devam etmiştir.

   Türkiye’nin ilk ve tek Webmaster Tools ( Search Console ) rehber e-kitabının yazarı olan Atalay, özel olarak yaptığı Ar-Ge çalışmaları sonucunda SEO alanında farklı stratejiler geliştirip aynı zamanda verdiği bireysel ve grup SEO eğitimleriyle sektöre katkı sağlamayı amaçlamıştır. Şimdilerde kariyer hayatına Polonya’da Baytekin Media ajansında SEO Yöneticisi olarak devam eden yazar 13 farklı dilde SEO çalışmalarına devam etmektedir.