Kullanıcı tanımlı! Bilgileri değiştirerek tekrar deneyiniz. SEO Uzmanı Atalay SIDAR Kimdir ?

atalay sıdar

 Atalay Sıdar, SEO101- Adım Adım SEO Uygulama Kitabının yazarı ve Simur Digital‘in kurucusudur. Vermiş olduğu SEO eğitimlerinin yanı sıra ürettiği içeriklerle sektöre katkı sağlamayı hedeflemiştir.

Üniversite hayatına Dumlupınar Üniversitesinde başlayıp daha sonra Adnan Menderes Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümüne geçiş yapmıştır. 2011 yılında SEO dünyası ile tanışan Atalay, kariyer hayatına ilk adımlarını Bytegem firmasında atmıştır.

   Bilişim dünyasındaki çeşitli tecrübelerinden sonra Webtures‘de Senior SEO Expert olarak çalışmaya başlamış ve bu dönemde Migros, Akşam, Kiğılı, YEM, Ekol Lojistik, Hekim Holding gibi irili ufaklı bir çok markanın SEO stratejilerini oluşturmuştur. Daha sonra Hürriyet Gazetesi Insight & Growth ekibine dahil olup Hürriyet, Hürriyet Aile, Bigpara, Mahmure gibi portallar üzerinden SEO çalışmalarına devam etmiştir. Sonrasında ise yurtdışından almış olduğu iş teklifiyle beraber kariyer hayatına Polonya’da devam etme kararı almış ve Baytekin Media ajansında SEO Yöneticisi olarak 13 farklı dilde SEO çalışmaları gerçekleştirmiştir. 3 yıla yakın bir süre Polonya’da kaldıktan sonra Türkiye’ye dönüş yaparak Simur Digital‘i kurmuştur. Özellikle yurtdışında edindiği yabancı dil SEO tecrübeleri ile ( İngilizce – Almanca – Fransızca – İspanyolca – Rusça – İtalyanca vb ) gerek yurtdışındaki partnerlerle gerekse Türkiye’den yurtdışına açılmak isteyen firmalar için özel stratejiler hazırlamakta ve kurumsal danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

atalay sıdar seo sunum

   Ayrıca Türkiye’nin ilk ve tek uygulamalı anlatıma sahip SEO kitabı olan SEO101- Adım Adım SEO Uygulama ve ilk Webmaster Tools  ( Search Console ) kitaplarının yazarı olan Atalay, özel olarak yaptığı Ar-Ge çalışmaları sonucunda SEO alanında farklı stratejiler geliştirip aynı zamanda verdiği bireysel eğitimler, grup eğitimleri ve şirketlere özel SEO eğitimleriyle sektöre katkı sağlamaya devam etmektedir. 

 

 

Merhaba,
Yardımcı olabileceğimiz bir şey var mı?