Hakkımda

Atalay SIDAR Kimdir ?

Atalay SIDAR, Hürriyet Gazetesi firmasında çalışan  Sr. SEO Uzmanıdır. Birçok dergi ve blogda yazar olarak aktif yer alan Atalay, Dijital Pazarlama, Dijital Medya Yönetimi, Arama Motoru Pazarlaması, Growth Hacking gibi birçok alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Özel olarak yaptığı Ar-Ge çalışmaları sonucunda SEO alanında farklı stratejiler geliştirmektedir. Aynı zamanda SEO danışmanlığı, kişiye veya kurumlara özel SEO Eğitmenliği yapmaktadır.

Çok küçük yaştan beri bilgisayara olan merakım arkadaşlarım internet kafelerde oyun oynarken beni teknik servisin içerisine sürükledi.Lise hayatım boyunca yaşadığım il ve ilçeleri başta olmak üzere bir sürü internet kafe kurulumunda görev aldım. Düz liseyi bitirdikten sonra Dumlupınar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümüne giriş yaptım. Yazılıma dair hiç bir şey bilmeden başladığım bu bölümde hayallerim ve hedeflerim doğrultusunda kısa zamanda çok şey öğrendim. 3 yıl kadar Kütahya’da yaşadım. Orada geçirdiğim süre boyunca okulun ilk yılında okulda aktif bir şekilde rol aldım. Derslerde en ön sıralarda oturup proje ödevlerinde normalin dışına çıkmaya çalışıp değişik projeler ürettim ve kodladım. Daha sonra Bytegem firmasında işe başlayarak yazılım dünyasında profesyonel olmak adına ilk adımlarımı attım. 2 yıl boyunca çeşitli projeler gerçekleştirdik. 3 yılın sonunda Adnan Menderes Üniversitesine bölüm içi yatay geçiş yapmaya karar vererek biraz da Adü’de okumaya karar verdim. Okula çok fazla uğramamakla birlikte Bytegem’de öğrendiklerimi freelance olarak çalışarak daha da geliştirdim, bir çok web sitesinin altına imzamı attım.

Daha sonra SEO merakımı yazılım bilgim ile birleştirerek Google amcayı anlamaya ve ona yönelik çalışmalar yapmaya adadım kendimi. Arama hacmi çok fazla olmayan kelimelerde gösterdiğim başarı ile birlikte kendime olan güvenim fazlası ile artınca daha rekabetçi kelimelere yönelerek bu kelimelerde de güzel sıralama başarıları gösterdim. SEO alanında geliştirdiğim Arge çalışmalarım ve kendime özel tekniklerim beni Webtures’de çalışmaya itti. Firmaya gönderdiğim Cv sonrasına görüşmeye çağırıldıktan sonra Kaan Gülten ile 1 saat boyunca sohbet ettik. Sonrasında ise bir ev bularak İstanbul’a yerleştim.

Webtures‘de SEO Uzmanı olarak aktif bir şekilde rol almakla birlikte, freelance hayatımdan kalan kişisel Arge ( Arakla – Getir ‘ den ziyade, Araştır Dene Gör mantığı ) çalışmalarıma son hızla devam ettim. Daha sonra Hürriyet Gazetesine transfer olarak kariyerime burada devam ediyorum.

Comments 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir