Anahtar kelime linklemeleri nasıl yapılmalı?

1.26K viewsOn page
0
0 Yorum

Hocam merhabalar, birkaç sorum olacak. Anahtar kelimeden link vereceğim. Nereye vermeliyim? Örneğin anahtar kelimem “Yerli Ürünler” olsun. Ben sıralamada bu kelimede ilk sayfaya çıkmak istiyorum. Anahtar kelimemden yani “Yerli Ürünler” kelimesinden yazıya mı link vermeliyim? Yoksa ana sayfaya mı? Ek olarak yoast seo eklentisi, anahtar kelimeden link verince neden kırmızı oluyor? Son olarak anahtar kelimeden link vermek etkili olur mu olursa siz nasıl link vermemiz gerektiğini açıklar mısınız?

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
Bir Yorum Ekle
0

Merhabalar,

Öncelikle her anahtar kelimen ya da kelime grubun ( LSI ) için bir sayfa seçmelisin. Verdiğin örnek üzerinden ilerlersek web sitende “yerli-urunler” isminde bir sayfa & kategori bulunmalı. Senin de yapacağın linklemelerde bu sayfa ya da kategoriler üzerinden ilerlemen gerekiyor. Fakat domain isminde yerliurunler gibi bir kelime geçiyorsa veya site yapın gereği bunu anasayfana çalışmak istersen bu da oldukça makul. Fakat unutma ki en major anahtar kelimeyi anasayfaya verip alt sayfalara bu kelimenin varyantlarını çalışmak senin SEO çalışmalarını rahatlatacaktır.

Linkleme kısmını ise 2 parçada yönetmen gerekiyor;

1- Site içi linkleme tarafında diğer sayfalarında eğer yerli ürünler kelimesi geçiyor ise bu kelimeden yerli-urunler sayfana & kategorine & anasayfaya ( nereye çalışıyorsan ) linkleme yapabilirsin.

2- Site dışında ise backlink alacağın zaman ise hem anchor text şeklinde ( doğrudan anahtar kelime ismi )  hemde açık url olarak farklı linkleme kombinasyonları yapmak çalışmaya doğallık katacaktır.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
Bir Yorum Ekle
Cevabınızı yazın.