Kelimemde bir gün ilk sayfadayım, bir gün ilk 100’de yokum

893 views
0
0 Yorum

Merhaba,
Çalıştığım anahtar kelimemde bir gün ilk sayfada oluyorum, başka bir gün komple ilk 100’den düşürüyor. Sitemizin backlinki hiç yoktu, son birkaç günde edindiğim 2 link bulunuyor. Domain otoritemiz oldukça düşük bu sebepten dolayı. Bu sert düşüşün sebebi bu mudur?

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
Bir Yorum Ekle
0

Merhabalar,
Bir anahtar kelimenin sürekli sıralamaya girip çıkmasının altında başka sebepler yatıyor olabilir. Örneğin gerek site içi çalışmalarla gerek site dışında yaptıklarınla bu anahtar kelimeye çok fazla yönlendirme gerçekleştirdiysen, kelimeyi spama sokmuş olabilirsin.

Bunun haricinde sitede sunucu problemleri olabilir. Mevcut sunucun sürekli 5x hataları veriyor olabilir ve bu Google’ın siteyi crawl ettiği dönemlerle çakışıyorsa seni sıralamada geri itiyor olabilir. Uptime robot vs gibi sistemlerle bunu kontrol edebilirsin.

Bir diğer konu bahsettiğin kelimede iyi bir konuma hiç gelmemiş olabilirsin. Tarayıcı bazlı kontrol ediyor isen cache problemleri ile alakalı olabiliyor. Search console’dan ilgili url’in sıralama durumunu kontrol etmeni tavsiye ederim.

Son olarak sitende Google tarafında bir crawl problemi olabilir. Sunucu loglarını tarayıp son X ayda ( özellikle sıralamaya girdiğin ve düştüğün tarihleri not aldıysan ) Google botlarının siteni nasıl taradıklarını kontrol et.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
Bir Yorum Ekle
Cevabınızı yazın.